Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Nie powiem gdzie bo myśliwy zabije

krogulec14

Wyjazd do Słońska był nam z żoną bardzo potrzebny. Jako, że starannie go zaplanowaliśmy to był bardzo udany. I tak:

- byliśmy na Betonce, gdzie widzieliśmy (co prawda z daleka, ale zawsze!) bociani sejmik. Były też trzy bociany czarne, ale widzieliśmy je w locie. Dopisały też żurawie i gęgawy. No właśnie, gęgawy. Jak ktoś nie podpisał petycji skazuje je na śmierć z rąk myśliwych. Podpisujmy proszę.
- odwiedziliśmy Biuro Dudek. Iza Engel, prezes Towarzystwa Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus" już wie, że lista prelegentów, kandydatów na ambasadorów i obywateli honorowych jest już gotowa.
- jeździliśmy w towarzystwie Zbyszka Miszona, który był nam fantastycznym przewodnikiem. Widzieliśmy masę ciekawych ptaków (między innymi czajki, żurawie, czaple, gęsi), żywego i dzikiego borsuka. Wysłuchaliśmy wiele ciekawych historii.
- piłem piwo Grodziskie pod kościołem świętego Zbigniewa. Nabrało ono tam wybornego, powiedziałbym wręcz kultowego, smaku. Tak, tak, piwo Grodziskie to w Wielkopolsce legenda.
- nocowaliśmy w Jamnie 22, gdzie budziły nas rano klangory żurawi, gęganie gęgaw i nieziemskie głosy czajek.
- widzieliśmy kuropatwy. Tak, tego osobnika, który jest na zdjęciu, też. Nie powiem gdzie był, bo może akurat jakiś myśliwy weźmie karabin i pojedzie go zabić. Wszak okres polowań na ptaki tuż tuż. Pomóż chronić pełne piękna kuropatwy, podpisz petycję.
Myśliwi ściemniają, że wsiedlają kuropatwy z hodowli. To prawda, ale te osobniki obniżają wartości dostosowawcze dzikich osobników. Czyli szkodzą podwójnie. Raz zabijając, dwa psując geny.
 
 0P5A666602
 
Kuropatwa, fot. Zbigniew Miszon

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • kpdwiejak

    dobre polowanie nie jest złe :) pozdrawiam!

  • krogulec14

    Mam co do tego pewne wątpliwości. Wszak nawet sam patron doszedł do wniosku, że coś w tym jest nie tak i zaniechał ;-)
    Pozdrawiam.
    PS. A jeśli już polowanie, to zgodnie z zasadami etyki, bez konających w cierpieniu postrzałków, bez szczucia rannego dzika itd.

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci