Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

"Kalendarz ptaków" książką jednak będzie

krogulec14

Justyna Kierat, autorka zaprzyjaźnionego "Plamce mazurka" bloga "Pod kreską" namalowała plakat reklamujący pisany przeze mnie "Kalendarz ptaków". Pomyślałem, że przy okazji przedstawienia go, warto w kilku zdaniach powiedzieć o czym on będzie.

"Kalendarz ptaków" tak naprawdę kalendarzem nie jest tylko tytułem książki. Oczywiście o ptakach. Zawiera w sobie 365 fleszy dotyczących różnych aspektów z życia ptaków. Plamkowego życia ptaków. Każdy flesz ma swój tytuł. Są nimi oczywiście daty. Czasami są one inspirowane przysłowiami. Nieraz świętami przyrodniczymi, a czasem faktami zachodzącymi w przyrodzie. "Sezon ogórkowy" w "Kalendarzu ptaków" starałem się zapełnić ciekawostkami z życia pierzastych. A czasami poradami typu, widzimy nielotnego jerzyka, jak możemy mu pomóc.
Jak wygląda ptak każdy widzi. Ze swojego punku, czy z jakiegoś kąta. Ja swoją wizję z pewnym powodzeniem ptaków przedstawiam od blisko jedenastu lat. Nie mam pretensji bycia trendy. Nie przedstawiam popularnych danych dotyczących poszczególnych gatunków. Natomiast, co uważniejsi czytelnicy bloga wiedzą, szukam ptaków w życiu duchowym człowieka. 
Znajdziemy więc w książce między innymi srokę z ptasiego wesela, dowiemy się dlaczego warto odwiedzić Słońsk zimą, będzie kilka słów o Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka. Znajdzie się miejsce na awanturę derkacza z przepiórką i śpiew wilgi w polskich filmach. Czytelnik dowie się dlaczego nie darzę sympatią świętego Wita, co dawało ludziom kraktanie sroki czy ciężkiej pracy żołny przy drążeniu nory.
Mam nadzieję, że czytelnicy kalendarza będą z niego zadowoleni. Zawiera on moją radość pisania. I te pozytywne emocje, którymi częstuję czytelników bloga od wielu już lat.

 plakat

Plakat namalowała Justyna Kierat, autorka bloga Pod kreską 

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • fusilla

  Koniecznie muszę się dowiedzieć, dlaczego nieopodal sroki tak hałasują każdego dnia! Dlatego nie zapomnij proszę, podać namiarów, gdzie Twoja książka będzie do kupienia.
  Chociaż nie ukrywam, że marzył by mi się autorski podpis przy zakupie! ;-)))))))

 • aagulha

  Hihihi... Piękny plakat! Już się oblizuję!

 • krogulec14

  Fusillo, autograf będzie. Po drodze z domu do brata, albo Gdańska :-)

 • krogulec14

  Aagulho, na razie ostro pracuję. Choćby po to żeby sprawdziło się w oczach sympatyków bloga.

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci