Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Ranking

krogulec14
Jak zapewne wszystkim wiadomo nasza biało-czerwona drużyna już w zasadzie odpadła z Mundialu i raczej spadnie w nadchodzących zmianach rankingu FIFA. Nie zrażając się porażkami polskich piłkarzy możemy sami ustalić ranking dziesiątki najbardziej lubianych przez nas ptaków. U mnie z wyborem problemu nie było, bo poniżej jest dziesiątka ptaków o których piszę najczęściej. Czekam na Wasze rankingi, myślę że mogą mnie zainspirować.
 
Pójdźka, i to zastanawianie się. Kto był na tym świecie prędzej: Atena czy Lilith. I podziwianie jej głosu (Zbyszek, byłeś w błedzie. Nie tydzień, ale dwa miesiące ten głos mnie trzyma. I dobrze mi z tym. - Pewnie uznasz, że jestem... pójdźkopatą, ale...). I apel na koniec: ludzie, ogarnijcie się i nie bójcie się. Nie umiera się po zobaczeniu, albo usłyszeniu pójdźki. Jestem tego... żywym dowodem!
Bocian biały, co czwarty jest Polakiem. I (prawie) każdy Polak go kocha. Sztandar wiosny, zwiastun cieplejszych dni.
Płomykówka, gdyby święty Walenty potrzebował ptasiego atrybutu, to tylko ptak z szlarą kształcie serca mógłby nim być. I ponowienie apelu: ludzie, ogarnijcie się. Płomykówka nie ściąga ani śmierci, ani pożaru!
Kruk, były trzeci bliźniak nazwałby go zapewne... wykształciuchem. I... miałby rację!
Zimorodek. Stwórcy, albo jak kto woli Naturze, wiadra z nadzwyczaj pięknymi farbami przy jego malowaniu się wylały. Perełki i brylancik w jednej osobie.
Jerzyk, śmiga. Śmiga. I po prostu śmiga. Uwielbiam go choćby tylko za to, że w krótkich rękawach chodzę w jego obecności.
Wróbel(ek), jest mała ptaszyna, wróbelek istota niewielka, on brzydką stonogę pochłania, Lecz nikt nie popiera wróbelka...
Puszczyk, wzór dzielnego rodzica, ale do tej pory części z nas źle się kojarzy. Czyżby dzięki magii horrorów? No to jeszcze raz: ludzie! Ogarnijcie się!
Żuraw, magia klangoru działa na mnie od samego początku wiosny. Ptak uwielbianych przeze mnie mitów i legend.
Bielik, ptak z naszego godła państwowego coraz częściej mylony jest z... kurą! Pewnie spory wpływ na to mają "CK Dezerterzy".

Mikgb2bErxtwl1r5Rn6UkMR6uCmyuzxQVoeNYI621

Pójdźka - "Wcześnie rano pójdźka siadywała pod jednym z drzew i zanim udała się na odpoczynek po nocy, w wygrzebanym dołku brała kąpiel. " - fot. Daniel Kopacz   www.birdwatching.pl/galerie-autorskie/1815-dylu 

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • jeszczepolskaniezginela12

  swietny blog, pozdrawiam ;)

 • palczak.madagaskarski

  Każdy kiedyś umrze. Lepiej umrzeć po zobaczeniu pójdźki, niż jej nie zobaczywszy!

 • stradovius

  Z Twoich typów to tylko wróbel i kruk :) Ponadto gąsiorek (koniecznie!), sójka, kawka, sroka, gawron, rudzik, kos, dymówka

 • krogulec14

  JeszczePolska, dziękuję - pozdrawiam :-)

 • krogulec14

  Palczaku z Magadaskaru, masz absolutną rację :-)

 • krogulec14

  Stradovius, bardzo ciekawe zestawienie :-)

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci