Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Czyżyk na drogę

krogulec14

Myślę, że tajemnica uroku "Czyżyka na drogę" tkwi w pomyśle. Gdybym mógł podejść do tej książki w sposób kulinarny, to nazwałbym Piotra Brysacza Kucharzem, a jego rozmówców składnikami. Potrawa uszykowana z rozmów z Anną Kamińską, Adamem Robińskim, Adamem Wajrakiem, Krzysztofem Czyżewskim, Lechosławem Herzem i Stanisławem Łubieńskim smakowała mi wybornie. Na tyle, że chętnie... zaliczyłbym repetę!

Pytania Piotra są ciekawe, co jest oczywiście zaletą książki. Jedno czego może w trakcie czytania było mi ciut mało, to... brak głosu. Powolnego, ważącego sens słów Adama Wajraka, czy pełnego wiosennej radości Ani Kamińskiej. Uwielbiam czytać Ich książki, ale nie ukrywam, że lubię też Ich słuchać.
Autor "Czyżyka na drogę" daje nam na to antidotum. 15 - 19 sierpnia odbędzie się w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą festiwal literacki "Patrząc na Wschód". Wśród wielu festiwalowych atrakcji odbędzie się oficjalna premiera "Czyżyka na drogę", na której o przyrodzie rozmawiać będą między innymi Anna Kamińska, Krzysztof Czyżewski i Stanisław Łubieński. Poza tym Stanisław Łubieński poprowadzi uczestników na spacer literacki, a Ania poprowadzi spotkanie wokół ślicznej książki "Białowieża szeptem".
O atrakcjach wspomnianego festiwalu opowiem niebawem. Chcę Wam powiedzieć, że Piotra Brysacza zdążyłem już zagaić z kim będzie rozmawiał w "Dwóch czyżykach na drogę". Bo uważam, że jest to bardzo ciekawa pozycja, którą warto byłoby kontynuować.

36318527_1776924159027330_3727348799027281920_n

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • fusilla

    Już chciałam dać Ci burę, że nie ma rzeczonego czyżyka na fotce, ale się zreflektowałam, chyba słusznie, że przecież wujcio goglowaty mi podpowie, jak wygląda ten ptaszek!
    I w ten sposób przyczyniłeś się Marku do tego, że musiałam sobie sama coś poszukać, a nie czekać tylko na podpowiedzi! ;-))))

  • krogulec14

    Fusillo, czyżyk jest na okładce, którą umieściłem w poprzednim wpisie, więc dlatego "zaszpanowałem" autografem Piotra :-)

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci