Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Smak miodu

krogulec14
Pszczoły budzą u mnie respekt. Z dzieciństwa pamiętam taką historię: tatę o pomoc poprosił starszy, nieco już zniedołężniały sąsiad pszczelarz. Nie pamiętam o co chodziło w tej pomocy, ale ojciec wrócił z ponad trzydziestoma żądłami na jednej tylko ręce. Noc miał przegwizdaną, podobnie jak mama, która porażoną rękę okładała maślanką. Po kilku tygodniach sąsiad przyszedł do taty w tej samej sprawie. Powiedział, że jak umyje ręce szarym mydłem, to nie utnie go żadna pszczoła. Tata umył ręce i poszedł. Od tamtego czasu był dla mnie wzorem odwagi.
Za miodem nie przepadam. Pewnie przyczyniła się do tego mama, która gdy byłem przeziębiony szykowała miksturę. Gorące mleko z masłem, czosnkiem i miodem do tej pory kojarzy mi się z mniej ciekawymi fragmentami dzieciństwa. Miód najlepiej kojarzę... w wersji płynnej.
"Pasiekę Dredziarza" Ewy i Pawła Piątka wygrałem na festiwalu Przyroda Warta Poznania. Wypełniłem ankietę i wygrałem. Jak z każdej wygranej, tak i z tej się ucieszyłem. Złożyłem sobie nawet solenną obietnicę, że przeczytam. Zrobiłem to po ponad miesiącu. Ale za to ze sporym zainteresowaniem. Zapewne spowodowała to narracja. Towarzysząc Pawłowi Dredziarzowi przy jego ulach poznałem pszczoły i obowiązki z nimi związane. "Pasieka Dredziarza" należy do tych przyjemnych książek, których temat nie musi nas rajcować, a czyta się ze sporym zainteresowaniem. Zasługa autorów książki? A może "robaczków" (pszczół) Dredziarza?
Dzięki tej książce zrozumiałem w końcu Martę Konek, która od jakiego czasu opowiada na Facebooku o pszczołach.
Nie wiem. Po lekturze nie pozostało mi nic innego ja włączyć "Honey Pie" (Ciasteczka z miodem) The Beatles. Co też uczyniłem.

31956098_1716680315051715_2590630767214198784_n

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • makroman

  Myślę że sam chętnie bym przeczytał. Aczkolwiek i miodzik cenię i pszczół się nie boję, pewnie dlatego ze mnie nie żądlą (a nie żądlą pewnie dlatego ze się nie boję, więc nie czują kortyzolu).

 • svarte_sjel

  Dobry miód smaczny bardzo.
  Pszczoły też smaczne, co potwierdzi każda żołna ;-) A i bogatka też:
  flic.kr/p/25871aK

 • wojtek.gotkiewicz

  To tam była jakaś ankieta?!?

 • krogulec14

  Makroman, polecam.

 • krogulec14

  Svarte, nie wkurzaj pszczelarzy ;-)

 • krogulec14

  Wojtek, na holu, po lewej stronie na tym meblu były. Wypełniałeś między innymi co podobało Ci się najbardziej, kogo chciałbyś żeby organizatorzy zaprosili w przyszłym roku. Jak ankietę podpisałeś, to brała ona udział w losowaniu nagród.

 • svarte_sjel

  Moja kolekcja miodów potwierdza, że wolę zajadać miód niż pszczoły :-)
  W sumie to jedna z nielicznych słodkich potraw, które lubię.

 • krogulec14

  Swarte, ja jednak wolę w stanie płynnym ;-)

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci