Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

W Rzeczpospolitej Ptasiej

krogulec14

Jakiś czas temu zagadałem Justynę Kierat o zrealizowanie wspólnej książeczki. Na przykład o gatunkach ptaków, które zostały wybrane Ptakami Roku w Rzeczpospolitej Ptasiej. Jako że Justyna miała akurat wolną chwilę, to zabraliśmy się do pisania i rysowania. Kiedy wykonaliśmy połowę naszej pracy powiadomiłem o tym zarząd Towarzystwa Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus". W końcu nazwa Rzeczpospolitej Ptasiej to nie woda po ogórkach i wypada o tym temacie poinformować. Iza Engel, prezes wspomnianego towarzystwa wykazała zainteresowanie naszą książeczką, zapytała o możliwość dodania swojego kolorytu, zajęła się kwestią wydawniczą i powstało "W Rzeczpospolitej Ptasiej".

Poza pięknymi rysunkami Justyny, która zajęła się również składem, moimi tekstami, znajdziemy w tej pracy między innymi :Kodeks obserwatora ptaków", "Konstytucję Rzeczpospolitej Ptasiej" i miejsce na własne notatki. Co jeszcze zawiera "W Rzeczpospolitej Ptasiej"? Nie wiem. Egzemplarz autorski dotrze do mnie dopiero za 10 dni.
A ja czekam na dalszy rozwój związany z "Plamką mazurka". A żeby się nie nudzić pracuję jednocześnie nad "dykcjonarzykiem" i "ptasim kalendarzykiem".
I dostałem świetną propozycję do opisów zdjęć w albumie.
I dlatego mam coraz mniej czasu na blogowanie.

 

29135964_1006413839511378_4679755211344969728_n

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • aagulha

  A gdzie to będzie można kupić? U pani Izy?

 • krogulec14

  I chyba tylko u niej. Za 10 dni będzie do zdobycia w Poznaniu, gdzie będziemy oboje z Justyną. Na Zlocie Obywateli będzie w pakiecie, też będzie oprócz nie Justyna. Po Zlocie będzie można nabyć będąc w Słońsku, bądź też zamawiając przez internet :-)

 • monikasobol

  Witam, mam pytanie w jaki sposób mogę nabyć W Rzeczpospolitej Ptasiej przez Internet i w jakiej cenie? Pozdrawiam

 • krogulec14

  Moniko, tutaj dowiesz się wszelkich szczegółów: www.hoopoe.com.pl/kontakt

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci