Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

"Rozum z ptakami odlatuje"

krogulec14
Profesor Piotr Tryjanowski książkę napisał. Niby nic dziwnego, bo naukowcy książki dość często piszą. Nawet profesorowie ornitolodzy. Jednak "Rozum z ptakami odlatuje" nie jest książką, którą Jan Kowalski z Janem Nowakiem przeczytają nic nie rozumiejąc. Ba, mało tego! Jest to książka o Janie Kowalskim i Janie Nowaku w wersji, w której obydwaj gentlemani ganiają po różnych chęchach, łąkach, lasach plażach z lornetkami za ptakami.
Po artykule Anny Ślązak "Z lornetką wśród ptasiarzy" wiem, że profesor Tryjanowski podszedł do zagadnienia profesjonalnie, a że środowisko zna od podszewki, to w książce skrzy od wszelkiej maści ciekawostek. Smaku może dodać fakt, że niejeden znajomy ptasiarz przy lekturze "Rozum z ptakami odlatuje" może się zastanawiać: "a skąd on o tym usłyszał".
Trudno mi pisać o książce, której jeszcze nie przeczytałem. I dlatego już zaprogramowałem wielkanocnego zajączka aby mi ją sprezentował. Bo książka zapowiada się rewelacyjnie!
PS. Z pewną dozą niecierpliwości czekam na program XVI Zlotu Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej. Bo nie jest wykluczone, że na Zlocie będzie promocja tej książki!
 
632433352x500

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • makroman

    Zaciekawiłeś mnie tym tytułem, faktycznie może być ciekawa.

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci