Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Czajka szponiasta

krogulec14
O niebywałym szczęściu mógłby mówić Michał Piotrowski, który zupełnie przypadkiem odkrył pierwszą w Polsce czajkę szponiastą. Odkrycie Michała żerowało sobie na podmokłej łące koło stacji benzynowej. Teraz zapewne "czeka" na zatwierdzenie Komisji Faunistycznej, która orzeknie czy pojaw tej czajki nastąpił w sposób naturalny, czy też w jakiś sposób pomógł jej człowiek. Odkrywca gatunku nie jest zachwycony tym co zaczęło się dziać wokół arcyrzadkiego gościa. Dał temu wyraz w tekście, który opublikował na Facebooku. Oto on:

"APEL !!!
dziś pożałowałem, że podzieliłem się informacją o czajce szponiastej :(. Doszły mnie wieści, że jest ona ciągle przepłaszana przez pseudo przyrodników, których chcą zrobić cudowne zdjęcia. Dziś nawet ktoś przyjechał z NAGANIACZEM, który płoszył ptaka na okolicznych polach, po to żeby przyleciał pod ustawione namioty, a nawet rozsypywane było jakieś żarcie, żeby go zwabić. To jest przecież chore i nie ma nic wspólnego z ornitologią. Ludzie opanujcie się… Dajcie mu spokój, przecież i tak go super widać bez potrzeby płoszenia."

Myślę ,że odkrywcą gatunku, który pojawił się w Polsce chciałby zostać każdy. Jak widać po apelu Michała spełnienie nie koniecznie musi być radosne.

 21762193_1676099799130336_5225546970803332493_n

Czajka szponiasta, fot. Michał Piotrowski 

Jeśli ktoś chce, to może obejrzeć z tą czajką krótki film.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • makroman

    Pogoń za lajkami! Ktoś "upoluje" taką czajkę od razu mu ilość lajkówr na fejsie wzrośnie. Choroba naszych czasów. Do tego jeszcze grono wzbogaconych (najczęściej dostępem do unijnej kasy) dupków, którzy pod pretekstem "wolnego rynku" uważają iz mają większe orawa od innych.

  • krogulec14

    Brak kodeksy etycznego fotografa pewnie też ma swoje.

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci