Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Bączek, mieszkaniec trzcinowiska

krogulec14
Wygrałem ostatnio na facebookowej stronie Towarzystwa Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus" monetę z pójdźką i elegancką torbę z materiału z widniejącym na niej bocianem czarnym. Zwycięstwa przyszły mi dość łatwo. W jednym z przypadków wystarczył nawet sam fakt, że tylko wziąłem udział w konkursie dotyczącym tematu ptaka roku 2018, bączka.
Torba z materiału przyda mi się bardzo, bo raz, że takie lubię, a dwa foliówek staram się unikać. Monetą obdarzę pewną młodą miłośniczkę Ateny, myślę, że zrobię Jej sporą niespodziankę. A dla Was mam już temat konkursu, który został zredagowany przez zarząd TPS:
"Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na temat: "Bączek - mieszkaniec trzcinowiska". Ten tajemniczy ptak, którego pewnie mało kto widział w jego naturalnym środowisku będzie patronem 2018 roku w Rzeczpospolitej Ptasiej. Dwa spośród nagrodzonych rysunków ozdobią nasz kalendarz. Poczytajcie o bączkach na przykład na blogu Plamka mazurka lub wybierzcie się do ogrodów przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wprowadziliśmy też niewielkie zmiany w regulaminie, przeczytajcie uważnie."
Teraz nie pozostaje mi już nic innego jak zaprosić Was do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w konkursie. Życzę powodzenia.
PS. Sam udziału w konkursie nie wezmę, bo staram się ze swoimi bączkami nie afiszować...
 
 968640c203fa746bf9a7387927421bbe
 
Bączek, fot. Cezary Pióro   www.cezarypioro.pl 

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • makroman

  :D dokładnie tak (w kwestii afiszowania się z bączkami).
  A konkurs nie dla mnie, umiem rysować tylko linie proste i to pod warunkiem posługiwania się linijką.

 • palczak.madagaskarski

  makroman, ja rysownik też nie umiem prostych bez linijki, więc luz :D
  Hm hm, może by tak jakiegoś bączka machnąć?... ;)

 • krogulec14

  Makroman, no cóż. U mnie tak samo jest z tą linią prostą. I pozostałymi również :-)

 • krogulec14

  Drogi Palczaku Madagaskarski, jestem przekonany, że Rzeczpospolita Ptasia czeka na Twoje bączki ;-) A ja jestem przekonany, że to dzięki Twojemu rysunkowi ten ptaszek wygrał w wyborach na Ptaka Roku 2018 w Rzeczpospolitej Ptasiej.

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci