Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Wymyśl temat konkursu plastycznego związanego z bączkiem

krogulec14

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła Rzeczpospolita Ptasia naprzeciw swoich obywateli i sympatyków.

***

Z radością chcemy oznajmić, że w tym roku zdecydowaliśmy się, abyście to Wy zaproponowali temat tegorocznego konkursu plastycznego.

Od lat podczas Zlotu wyłaniany jest ptak, który przez rok jest nie tylko patronem, ale również głównym bohaterem konkursu plastycznego oraz ptasiego kalendarza. Jak już wiecie, podczas Zlotu Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej ptakiem roku 2018 został bączek, który jest mistrzem kamuflażu ;)
Czekamy na Wasze propozycje ;) Niech bączek natchnie Was pomysłami! :)

***

Sam raczej udziału w konkursie nie wezmę, ale szczerze do niego Was zachęcam. Podpowiem przy okazji kilka, na kolanie wymyślonych, wersji:

Duszek z trzcinowiska - bączek jest najmniejszą czaplą, stąd zdrobnienie, jest trudny do zauważenia, stąd duszek, trzcinowiska - wiadomo, środowisko życia naszego bohatera.

Jak badyl długi i cienki - bączek w niebezpieczeństwie przybiera postać ochronną i staje się długi i cienki jak suchy badyl.

Bączek sarmata - to byłby ukłon dla bączków zamieszkujących Jezioro Wilanowskie, czyli najbliższą okolicę Muzeum Pałacu Króla Jana III, czyli ambasady Rzeczpospolitej w Wilanowie, "Normalne" bączki zamieszkują  zwykle jeziora, glinianki, torfianki, żwirownie, starorzecza, bagna w dolinach rzek oraz zbiorniki zaporowe. 

Oczywiście obecność szuwarów w każdym temacie jest obowiązkowa.

Niniejszy wpis nie jest oczywiście patentem na wygranie konkursu. Liczą się Wasze pomysły. Niech Bączek będzie z Wami!

***

Osoby zainteresowane konkursem chcę poinformować, że składamy pomysły do 16 lipca pod tym facebookowym adresem..

Patrząc na prezentowany rysunek Justyny Kierat ulegam przeświadczeniu, że bączek w głównej mierze Jej zawdzięcza swoje zwycięstwo.

17757902_818395868313177_1590731434_n1

Bączek, rys. Justyna Kierat    justynakierat.blogspot.com 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci