Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Bocian czarny

krogulec14

Jestem ambasadorem Rzeczpospolitej Ptasiej, która obecnie jest w Roku Bociana Czarnego. I choćby tylko z tego powodu nie mógłbym nie umieścić tego tematu. Pewnie dzisiaj nieco zaskoczę, ale przeczytajcie sami. W czasach gdy coraz mocniej dzielimy się z innymi ludźmi scena współpracy wydaje mi się bardzo ważna.

Nie ukrywam, że nie przepadam za myślistwem, ale... na etycznego myśliwego od dawna staram się złych słów nie mówić. Cała akcja bardzo mi się spodobała i zaimponowała. Takie zachowania powinny być normą z obu stron. Ostatni akapit nieco zdaje się psuć całość, bo nie wiem, czy każdy myśliwy posiadający posokowca pójdzie pomóc ornitologowi, i vice versa również. W takich sytuacjach najlepiej, jak radził mistrz Wojciech Młynarski - róbmy swoje. Nie oglądając się na drugiego.

I jeszcze jedno. Zapewne sporo mieszają w sprawie osoby z ADHD. Z jednej jak i z drugiej strony.

 * * *

"Poszukiwania postrzałków zwierzyny grubej odnajdywanie zbarczonych kaczek czy bażantów przerabiałem z WACHTLAMI wielokrotnie ale pomoc ornitologom wykonywałem po raz pierwszy.
W trakcie obrączkowania młodych bocianów czarnych na terenie leśnictwa w którym pracuje jeden z wyrośniętych pisklaków sfrunął z gniazda wpadając w zakrzaczenia . Wszystkie osoby biorące udział w obrączkowaniu bezskutecznie próbowały znaleźć młodego bociana i wtedy pomyślałem o AZIE (Amanda Czech Pamir) doświadczona suka ze 152 szt odnalezionych postrzałków oraz wiele zaaportowanych kaczek dawało szanse powodzenia. Nie wiedząc jak zachowa się przy bocianie pracę rozpocząłem na otoku ale jeżyna, czeremcha ,kruszyna nie dały szans. GARMIN ALFA 100 po raz kolejny był niezbędny po kilku min widzę pies wystawia podbiegam i JEST odnaleziony bociek został zaobrączkowany i trafił do gniazda . Dzisiaj mija 11 dzień i postanowiłem sprawdzić gniazdo bociana wszystkie cztery młode rosną i czują się dobrze .
Każdy właściciel psa myśliwskiego postąpił by tak samo i ratował bociana ale jest pytanie czy każdy ornitolog pomógł by w potrzebie myśliwemu? 
DARZ BÓR"

***

Autorem tekstu, który znalazł się na stronie Wachtelhund ZE Stobrawskiej Kniei  jest Andrzej Rudak.

I jeszcze jedno, jak poinformował mnie Andrzej Rudak to "ptaki mają załączone nadajniki i będą widoczne na stronie ptaki -silesiana.pl".

 

19961520_1818840485112474_5930290964153331569_n

 19905212_1818840681779121_99691619090764935_n

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • makroman

    Współpraca jest możliwa i wzajemny szacunek, ale... Było by lepiej gdyby myśliwi nie strzelali do zwierząt, przynajmniej takich które nie strwarzają zagrożenia. Do lasu mogá chodzić z aparatem, a postrzelać sobie do rzutków na strzelnicy.

  • krogulec14

    Zapewne z obu stron potrzebne by było zrozumienie. A my ostatnio to łatwiej się dzielimy niż łączymy...

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci