Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Lecimy z Reksiem do Libanu!

krogulec14

Honorowego Obywatela Rzeczpospolitej Ptasiej, Irka Kaługę, a właściwie doktora Ireneusza Kaługę, znam wirtualnie od samego początku interesowania się ptakami. Od zawsze kojarzę Jego wielkie zaangażowanie w niesienie pomocy bocianom, choć i innym gatunkom też nie jest obojętny. Tym razem Irek, wraz z Grupą Ekologiczną (do której zresztą należy), usiłuje zapobiec bezsensownemu zabijaniu bocianów i innych gatunków ptaków, przelatujących nad Libanem:

*           *          *

Lecimy z Reksiem do Libanu !
Po wielu miesiącach przygotowań i nerwów – finalizujemy.

W dniach 25- 29 kwietnia lecimy do Libanu by przekazać libańskim dzieciom film „Reksio i bocian”. Nie było łatwo, ale z pewnością było warto.

Do naszych działań musieliśmy przekonać wiele osób i instytucji, w tym Panią Halinę Filek-Marszałek, która jest właścicielem Reksia. Na szczęście właściwie zrozumiano nasze intencje i zezwolono na wykorzystanie filmu w Libanie. Tu zaczęły się kolejne schody. By powielić 1000 płyt (każdej libańskiej szkole chcemy podarować ich kilka) rozpoczęliśmy gorączkowe poszukiwania środków.

Dzięki naszym przyjaciołom, po kilku zaledwie dniach mogliśmy zakupić prawa do powielenia Reksia, a po kilku tygodniach zgromadziliśmy środki na powielenie 1000 kopii.

Wszystko układało się pomyślnie, do momentu zderzenia z brakiem zrozumienia dla idei naszego wyjazdu. Nie chcę już dziś wspominać jakie myśli targały nami podczas bezskutecznego proszenia o wsparcie. Suma summarum, po wielu miesiącach, staraniach oraz zabiegów - udało się.

Długo by opowiadać, o tych którzy okazali nam zaufanie i pomagali na wszystkich etapach tego pięknego przedsięwzięcia, a słowa i tak nie wyrażą naszej wdzięczności.

Film został wytłoczony dzięki grupie wspaniałych PRZYJACIÓŁ, którzy po prostu wyłożyli gotówkę.

Są to: Anna Chomiuk, Ryszard Ryś, Katarzyna Kruk, Piotr Romaniuk, Danuta Walczak, Teresa Kolano, Anka Bizoń, Joanna Szawłowska, Bożena Krajszeft, Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach, Magda Żynda, Madar- Darek Lipiński, Marzena Stefaniuk, Ewa Głogowska, Ewa Osik, Lucyna Macińska, Radek Strzaliński, Agnieszka Świacka, Magda Lasocka, Karolina Barc, Piotr Kuchta, Lucyna Podwojewska, Beata Krzymowska, Lucyna Koprowska, Michel Sawan.

Grafikę, okładki i krążka wykonała bezinteresownie Renata Orzeszek z pracowni Bez Szablonu.

Bilety do Libanu zakupiła nam firma ZUO, będąca właścicielem znaku Siedlce ? Naturalnie !!!

Płytę tłoczyła i wspierała nas niezawodnie drukarnia KOZAK DRUK.

Swoje trzy grosze dołożył kolega Daniel Woliński.

Wyjazd do Libanu będzie odbywał się w dniach 25-29 kwietnia, a w trakcie wizyty chcemy rozmawiać o naszych działaniach, z panem ambasadorem WojciechemBożkiem, z przedstawicielami szkół i organizacji pozarządowych, a także z osobami zainteresowanymi.

Wszystkim, którzy okazali nam wsparcie BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

Partnerem przedsięwzięcia w Libanie jest organizacja T.E.R.R.E Liban, oraz kolega Michel Sawan.

Film jest elementem kampanii „Bociany ponad granicami” prowadzonej przez Grupę EkoLogiczą od roku 2013.

Celem kampanii jest przekonanie Libańczyków by zaprzestali polowań na ptaki chronione, migrujące przez terytorium tego kraju, w tym szczególnie na bociany białe.

17793040_1240113316109767_1250965246_n

17760702_1240113319443100_1826421919_n

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • fusilla

  BRAWO WY!!!!!
  :-)))))

 • krogulec14

  O tak! Brawo Irek i Grupa Ekologiczna :-)

 • marzena_ne

  W tekście jest błąd. Właścicielka Reksia jest pani Halina Filek -Marszałek , żona twórcy.

 • krogulec14

  Pani Marzeno, poprawiłem. Pozdrawiam.

 • makroman

  Świetny pomysł. Jest szansa że przynajmniej jakiś odsetek tych dzieci myśl "kupi" i sama nie strzelając innych zniechęci. Choć często bywa tak że edukacja edukacja w zwyczaje rodzinno-plemienne to świętość.

 • krogulec14

  Ważny jest fakt, że w ogóle starają się ludzie zagrodzić drogę złu.

 • dorota4311

  Super! Gratuluję!

 • krogulec14

  Dołączam do gratulacji. Irek Kaługa wraz z Grupą Ekologiczną na to zasługują :-)

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci