Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Uwaga, Pan Myśliwy strzela!

krogulec14

Jakiejś sympatii do obecnego ministra środowiska udawał nie będę. Kiedyś myślałem, że żaden minister środowiska nie przebije Antoniego Tokarczuka. Tego od "Tatry dla Polaków a nie dla świstaków". Teraz za Antonim od świstaków zaczynam coraz mocniej tęsknić. Obecny minister zdaje się mścić na przyrodnikach za swoją porażkę nad Rospudę. Jest przy tym na tyle zdesperowany, że jest gotów ze złości nawet rżnąć świerki w Puszczy Białowieskiej.

Pamiętacie zegarek ministra Nowaka? Obecny minister środowiska ma... stodołę. Myślę, że fajnie by było (choćby tylko dla polskiej przyrody) gdyby na tej stodole Jan Szyszko się wyłożył. Nie jest moim zwyczajem życzyć komukolwiek źle. Jednak faneberie związane z "kultywowaniem myślistwa" przez ministra który owe myślistwo wyssał z mlekiem matki są obecnie uciążliwe już nie tylko dla ekologów, ale i dla samej przyrody.

Zapowiedzi tych kultywacji nie zapowiadają się ciekawie. Podobno myśliwi będą mogli nas wyprosić z lasu nawet wówczas gdy będziemy zbierać grzyby. Wszak ich polowaneczko będzie rzeczą świętą.

Jedyna nadzieja pozostanie w Rzeczniku Praw Obywatelskich...

-

Choć prace nad nowelizacją prawa łowieckiego jeszcze trwają, to już dochodzi do ciekawych rzeczy.

Niedawno jeden z myśliwych sterroryzował kobietę spacerującą po... ulicy prowadzącej do Jelenicy w powiecie tczewskim. Pan myśliwy, z bronią w ręku, kazał kobiecie czekać aż on, jaśnie pan myśliwy strzeli! Nie ukrywam, że gdyby jakiś cymbał, z bronią w ręku, kazałby mi coś zrobić, pewnie czując się sterroryzowanym, spełniłbym jego żądanie.

Nie popisała się też miejscowa policja. Policjanci z pobliskiego Gniewu nie znaleźli "podstaw do interwencji".


-

Ciekawie zapowiada się impreza "VIII lubelskie spotkania z tradycją i kulturą łowiecką" w Zwierzyńcu. W Zwierzyńcu, w Pałacu Plenipotenta, mieści się siedziba Roztoczańskiego Parku Narodowego. Parki Narodowe zapewne Wam, tak jak i mi, kojarzą się z ochroną. Jednym z współorganizatorów myśliwskiej imprezy jest... dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Pan dyrektor współpodpisuje się między innymi pod niewątpliwą atrakcją, jaką będzie... "Konkurs skubania ptactwa łownego"! Uczestnikom skubania pierza "Plamka mazurka" życzy nadzwyczajnie wielkiej ilości... "pypci"!

Komentarze (11)

Dodaj komentarz
 • jol-ene

  nie jestem przyrodniczką i dużej wiedzy ekologicznej nie posiadam. ale staram się żyć ekologicznie, na ile mam świadomość. i również mnie mierzi, co ten pan wyprawia... :(

 • pawlis4

  A tu kolejny popis myśliwych:
  www.facebook.com/staneccy/posts/1069689049786224

  A nie daj Bóg któryś się postawi i stłucze myśliwego buraka na kwaśne jabłko, to z drugiej byłby lament "Oto do czego prowadza propaganda antymyśliwska i mowa nienawiści!!!11".

 • makroman

  Zauważmy jakie picie było po wyborze Komorowskiego na prezydenta "nasz człowiek u władzy", wprawdzie Bronisław zrzekł się "dwururki" ale stare przyjaźnie pozostały.

  Z Szyszką jest podobnie. Ministrem się bywa, a w towarzystwie się przebywa...

  RPO to upolityczniony cymbał na niego nie ma co liczyć. Lepiej zorganizować akcję protestacyjną do Premier i Prezesa, Kaczyński myśliwym nie jest i ma gdzieś powiązania Szyszki, ale jak powie waruj to raczej minister nie zacznie "dawać głosu".

 • krogulec14

  Jol-ene, ten pan hula duszą, bo wydaje mu się, że piekła nie ma.

 • krogulec14

  Pawlis, o tej "mowie nienawiści" już u pewnego pana czytałem. Ciekawe co sądzi ten pan o myśliwym, który (nieboraczek) pomylił... własną żonę z dzikiem? Co sądzi o myśliwym, który po alkoholowej bibie pokłócił się z jednym z współbiesiadników, poleciał do chaty po giwerę by wyrównać rachunki...

 • krogulec14

  Makroman, staram się być apolityczny, choć czasami kiepsko mi to wychodzi. Nasi polujący posłowie utworzyli Rzeczpospolitą Myśliwską. Są na tyle zbratani ze sobą, że różnice w poglądach politycznych nie robią na nich wrażenia...

 • pawlis4

  Jak to co? "Jednostkowe przypadki" (typowa odpowiedz).

  Dla równowagi - oburzeni mieszkańcy zbyt bliskim strzelaniem fundnęli jednemu myśliwemu wpiernicz. I na pewno to nie byli to uświadomieni ekologicznie aktywiści :):
  www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/zawiercie/a/w-zawierciu-pobito-mysliwego,10054434/

 • goldenbrown

  To, co opisałeś, Marku, to myśliwska hołota. Brak słów.

 • krogulec14

  Makroman, układy myśliwych nie obowiązują. Do tej pory chodzi anegdota jak na polowaneczku pewien biskup pewnemu komuszkowi wyjaśniał, że pięknie się w muszce prezentował ;-)

 • krogulec14

  Pawlis, i to jest problem. Jak policja w Gniewie nie reagowała aby uspokoić myśliwego, który nie pozwalał kobiecie poruszać się po drodze, to jakoś radzić sobie trzeba. Nie wolno pozwalać sobie dmuchać w kaszę. Z drugiej strony nie jestem za przemocą...

 • krogulec14

  Goldi, martwi brak reakcji policji...

Dodaj komentarz

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci