Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Obrazek bociana czarnego

krogulec14

Od chwili zakończenia XV Zlotu Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej rozglądam się za "talentami", czyli osobami które mogą stać się ozdobą XVI Zlotu. Spisuję sobie te osoby na karteczce, a później wysyłam ich kandydatury Izie Engel, która wykorzystuje je wedle własnego uznania.

Jarosława Nowakowskiego z Akcji Bałtyckiej, który co prawda w tym roku miał wykład o migracji ptaków, zapisałem już w czerwcu. Skoro był znakomity, to nie widzę przeszkód żeby opowiedział następnym razem również. Jarosław, poza tym, że jest znakomitym znawcą tematu migracji ptaków, to jest również wziętym gawędziarzem. Mnie osobiście najmocniej rozbawił opowieściami swoich przygód podczas podróży lotniczych w Rosji. Alkohol, loty i "туман" nad lotniskami powodowały, że wręcz tarzałem się ze śmiechu. Powiem Wam tylko jedno. Rosjanie jak lecą, a "туман" jest nad lotniskiem, to zawracają. A jak i następnym razem też jest ten "туман", to oni ponownie zawracają. A jak im w końcu ten "туман" się znudzi, albo nie mają czasu latać w tą i z powrotem, to... jadą pociągiem! ;-) 

Będę sugerował Izie żeby wystawiła na Zlocie obrazki malowane przez Waldemara Paszke, którego pomogła mi odnaleźć Ewelina Dysko. Ich autor, pan Waldemar jest pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej. Jak widać człowiek nie załamuje się sytuacją życiową, ale tworzy piękne i ciekawe obrazki z życia ptaków. Nie czuję się na sile oceniać jego prac, ale przekonany jestem, że w poniższej pracy (jest ona jeszcze niedokończona) widać pasję i talent. Kto wie czy czasami prezentacja prac na Zlocie nie dodałaby rozmachu i pewności siebie nieznanemu artyście.

Kto wie, może autor wraz ze swoimi pracami pojawi się na Zlocie w przyszłym roku...

Jako, że przyszły rok w Rzeczpospolitej Ptasiej jest Rokiem Bociana czarnego, to dzisiejszego posta nie mógł inny obrazek zdobić, jak ten:

14124942_1441550879204994_544699006767184231_o

Bocian czarny, Waldemar Paszke

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci