Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Figurka trznadla

krogulec14

Zloty Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej to nie tylko spotkania, wykłady czy stoiska z ciekawymi gadżetami. Jedną z ich części jest wystrój świetlicy w OSP w Słońsku. Najczęściej są to piękne i ciekawe wystawy fotograficzne. Ale nie tylko. Czasem pojawiają się bogate zbiory filatelistyczne związane rzecz jasna z ornitologiczną tematyką. Była piękna wystawa malowana nitką (czyli filcowana), jak też i haftu krzyżykiem, której autorką była Ewa Polańska. Były też, tak bardzo lubiane przeze mnie, grafiki Michała Skakuja, czy akwarele Andrzeja Rabiegi.

Nie ukrywam, że zawsze mam jakieś pomysły związane z wystawami. Staram się żeby to były pomysły oryginalne. Na przykład marzy mi się zaproszenie doktora Andrzeja Kruszewicza, który ma bogatą kolekcję monet z różnych stron świata których  z ptakami. Podobnych kolekcji z wiodącym tematem ptaków zapewne jest wiele. Trzeba tylko dobrze się za nimi rozglądać.

Od kilku lat rozglądam się bacznie za rzeźbiarzami ptaków. Do tej pory problemem z wystawieniem rzeźb była odległość. Rzeźbiarzom z Podlasia nie za bardzo opłacało się jechać ze swoimi dziełami w poprzek Polski. W ubiegłym roku rozmawiałem z Waldemarem Półtorakiem. Waldemar, który kiedyś był na jednym ze zlotów, wstępnie wykazał zainteresowanie. Kwestię dogadywania pozostawiam Jemu jak i Izie. Osoby "Facebookowe" Waldemara prace mogą podziwiać na Waldemar Półtorak Polish Birds Carving & Crafts.

-

A ja dziś na jednym ogniu dwie pieczenie upiekłem. Poza zaprezentowaniem ciekawych prac, mogę Wam pokazać... trznadla. Jakby nie patrzeć Ptaka Lata 2016.

14068226_326349064369772_6561345892008702854_n

Trznadel, Waldemar Półtorak

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci