Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Plakat i plany na Zlot

krogulec14

Za 35 dni odbędzie się czternasty już Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej w Słońsku. Patronem tegorocznego Zlotu będzie niewielka, coraz rzadsza niestety sówka - Pójdźka. Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się czy jechać, to spróbuję go w tym utwierdzić.

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że odbędzie się prelekcja na temat Biebrzańskiego Parku Narodowego. Poprowadzi ją najbardziej kompetentna osoba, czyli sam dyrektor, pan Roman Skąpski. Skoro o dyrektorach Biebrzańskiego Parku Narodowego mowa, to miło mi donieść, że zastępcą dyrektora jest Małgorzata Górska. Miałem przyjemność Ją swego czasu w Słońsku poznać, jak też i opisać ("Małgosia jest podobna do... Małgosi"). Na Zlocie będą też Katarzyna Ramotowska i Łukasz Łukasik. Zatem szykuje się nad Wartą całkiem ciekawy desant znad Biebrzy.

Zanosi się na to, że odbędą się dwie prelekcje na temat Ptaka Roku, czyli Pójdźki. Myślę, że po nich będziemy wiedzieli o tej niewielkiej sowie więcej niż ona sama.

O ptasich imionach, myślę, że w tym sporo o sowich, opowie nam Witold Muchowski. Jestem wraz ze swoim towarzystwem w na tyle komfortowej sytuacji, że czego nie dowiem się na świetlicy, to usłyszę od Witka przy kawie w gospodarstwie agroturystycznym "Pod klonami".

Odbędzie się prezentacja filmu Artura Homana "Sekretne życie drzew". Niestety sam autor filmu będzie na Zlocie nieobecny, nad czym ubolewam. Jak zauważyliśmy "co ma wisieć nie utonie", zobaczymy się zatem w innym terminie. Staram się o zdobycie filmu Artura o bocianach. Jeżeli mi się to powiedzie, to będziemy mieli "Pod klonami" dogrywkę.

Świetlicę ozdobią, a jakże - pójdźki. Jedną z nich wyszyła Ewa Polańska, drugą maluje Marta Konek, trzecią narysował profesor Bronisław Cymborowski, czwartą namalował nam doktor Michał Skakuj.

To są oczywiście plany. Można się liczyć, że jakaś korekta może nastąpić. Jak się pojawi oficjalny program, to go Wam zaprezentuję.

 

11066710_493839290754806_5766069047689023215_n

Plakat na XIV Zlot autorstwa Michała Skakuja.

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci