Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Nie napiszę przecież, że...

krogulec14

Czasem, gdy zobaczę jakieś śliczne zdjęcie, to palce same ciągną do klawiatury. Jednak czasami mam problemy. No bo co mam napisać gdy delektuję się pięknym zdjęciem Dmitryja?

Nie napiszę, że podziwiam te maleństwa za pomysłowość w wybieraniu miejsca na gniazda. Drogowy pachołek, rury od ogrodzenia, słupy sygnalizacji świetlnej, słupy latarń, uliczne budki telefoniczne, stare pompy, hydranty a nawet słynny już i dziurawy nieco, czajnik wiszący na płocie. Nie napiszę, bo już dawno to zrobiłem.

Nie napiszę też, że jest dzielnym ptakiem. Wysiadująca jaja bogatka, gdy zbliża się potencjalne niebezpieczeństwo, to stara się oszukać. Nie czeka na atak, ale sama, oszukując zło, kontratakuje! Ale o tym też mówiłem.

Nie napiszę przecież, że mija sto lat jak pewna angielska bogatka wyczaiła, że pod kapslem butelki z mlekiem jest pyszna i pożywna śmietana. Niestety o tym też zdążyłem już na Plamce opowiedzieć.

Nie napiszę o bogatce nic nowego.

Napiszę za to, że na poniższym zdjęciu wszystko ma jakąś przyczynę. Kikut. Barwy liści. Bogatka. I Fakt, że Dima znalazł się akurat w tej chwili.

10374533_606780226114572_4360249356379096450_n

Bogatka, fot. Dmitry Yakubovich  dmitryyakubovich.com

Komentarze (11)

Dodaj komentarz
 • ikroopka

  Pieknego/dobrego zdjęcia nie trzeba tłumaczyć, ono tłumaczy się samo:)

 • krogulec14

  Ikroopko, nie, nie o to mi chodziło, choć tak można było zrozumieć. Chciałem nienachalnie przypomnieć fakt jak fajnym ptakiem jest bogatka. Miała też to być taka (jednak nie wyszła mi)... próbka literacka ;-) Na szczęście wpisu broni piękna fotografia Dimy :-)

 • stradovius

  Mam taki zmyślny karmnik przyklejany na tyle blisko do szyby, że żaden gołąb, sroka czy kawka nie sięgną. Nie dają rady wróble, bo kiepscy z nich lotnicy i akrobaci.
  Znakomicie radzą sobie natomisat bogatki i modraszki. Żerując rozsypują ziarno (zbóż, bo wolą słonecznik) na parapet i tym samym dokarmiają wróble. Oto wzorcowy karmnik koedukacyjny. Najpierw przylatuje banda 4-5 bogatek robi bałagan, potem stado wróbli po nich czyści i wszyscy są zadowoleni... )

 • fusilla

  Cała banda tych wesołych ptaszków figluje u mnie co dzień! :-))))

 • majawitka

  Dokładnie, to zdjęcie powinno zdobić biokominki w mieszkaniach, bo można się w nie zapatrzeć na dłużą chwilę...szczególnie że jest ono doskonale dobrane do wiersza :)

 • krogulec14

  Maluchy kooperują całkiem nieźle :-) Gorzej mają te większe...

 • krogulec14

  Fusillo, dobrym ludziom ptaszki odpłacają swoją obecnością :-)

 • amelia074

  Uwielbiam całe to bogactwo ptaków, zwierzątek, liści malowanych jesienią, wspomnień z dzieciństwa i zachwytu nad sroką, sójką, sikoreczką, wróblem codziennym i szarym niebem, które sprawia, że w domu przy kominku można miło spędzić czas.....Pięknie dziękuję, bo czytając , uśmiecham się do siebie i świat pięknym się staje.....Pozdrawiam...jm

 • krogulec14

  Nie ukrywam Amelio, że to akurat pełne uroku zdjęcie skusiło mnie do tego postu. Pozdrawiam :-)

 • makroman

  Piękne zdjęcie. i tekst pięknie "nienapisany".

 • krogulec14

  Dziękuję, starałem się ;-) A bez zdjęcia nie napisałbym tego :-)

Dodaj komentarz

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci