Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Adam Wajrak "Przewodnik prawdziwych tropicieli - Lato"

krogulec14

Myślę, że osoby, które uważają iż "Kuna za kaloryferem" jest stanowczo za krótka będą usatysfakcjonowane. Może "Przewodnik prawdziwych tropicieli" nie zanosi się na kontynuację "Kuny" (z zapowiedzi wnioskuję, że bliżej tej pozycji będzie do telewizyjnego "Wajraka na tropie"), to jednak można być pewnym, że spółka Wajrak - Skakuj jest gwarantem ciekawej pozycji.

"Po co nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby - dziwi się Adam Wajrak i zabiera nas w Polskę.  - Czytamy w zapowiedziach.

Razem z nim w Tatrach nauczymy się tropić świstaki, w Bieszczadach odkryjemy węże, a w okolicach Lublina poznamy najbardziej tajemniczego mieszkańca polnych norek. Odwiedzimy Puszcze Białowieska (nocą!), okolice Olsztyna, polskie plaże i miasta - wszędzie czekają na nas przyrodnicze niespodzianki, o których nawet nie śniliśmy. Prawdziwi tropiciele, czas na LATO!"

Jeśli kogoś jeszcze do tej pory nie przekonałem, to zapraszam tutaj. Myślę, że zapowiedź książki (pierwszej z czterech części) jest na tyle ciekawa iż skusi wiele osób :-)

Przypomnę: książka w sprzedaży od 6 lipca w kulturalnysklep.pl lub pod numerem telefonu 801 130 000.

PS. Tu mamy zapowiedź Autora.


Komentarze (28)

Dodaj komentarz
 • monika.kielbowicz

  W pełni popieram Wajraka. A w ogóle tak rzadko w polskiej TV mozna obejrzeć filmy i programy o polskiej przyrodzie. Sadzę, że to dlatego, iż łatwiej pojechac do Afryki i fotografować na otwartej przestrzeni stada słoni czy antylop, niz wyjechac do Puszczy Białowieskiej czy innej ostoi dzikiej przyrody i czatować w gąszczu na węża Eskulapa, licząc na odrobinę szczęścia. Poza tym, np. National Geografic sponsoruje raczej wyprawy do Afryki, bo to jest przedsiewzięcie komercyjne, a nie jakieś tam obserwacje dudka czy derkacza. I to jest bardzo smutne.

 • 4nt

  Aaaależ wspaniale! Tak patrzę na tą okładkę i ręce się same wyciągają :) Tym razem, Krogulcu, obowiązkowo stawiamy się silną grupą po autografy jak tylko wydadzą i dorwiemy (książkę oraz autora).

 • brokergg

  ...i dlatego od wielu już lat popieram wszystko co jest "Wajrakowe" - mnie też nie ciągnie do zwiedzania całego świata, bo uważam, że życia mi nie starczy żeby poznać wszystko w Polsce. A jest co podziwiać!!!
  Mam takiego kumpla, który nigdy nie jest chętny iść, czy jechać gdzieś, bo uważa, że - "a pooo coooo??? - przecież taam jeeest tak saaamo, tylko daalej!".
  Wprawdzie on tak mówi z lenistwa - ale....
  gregg

 • zawsze-kolorowo

  "Tutaj" bez linku. Zapowiada się ciekawie, więc znalazłam, że książka ma być 6 lipca. :-)

 • krogulec14

  Moniko
  O właśnie. Zdążyłem polubić surykatki, ale kocham nasze świstaki, susły, czy chomiki. Surykatek w telewizji było (i chyba jeszcze jest) w brud, a naszych gatunków jak kot napłakał...
  Mam nadzieję, że nowe odcinki "Wajraka na tropie" jednak powstaną.

 • krogulec14

  4nt
  Z tymi autografami tak łatwo (chyba) nie będzie. Poza podpisem Adama do kompletu będzie potrzebny Michała :-)

 • krogulec14

  Gregg
  Masz rację: życia nie wystarczy aby poznać Polskę :-)
  I powtórzę się: zamiast uroczej surykatki wolałbym w naturze zobaczyć chomika europejskiego :-)

 • krogulec14

  Zawsze kolorowo
  Dzięki :-) Trochę zamulony po nocnej zmianie zapomniałem wstawić datę. Dzięki Twojemu komentarzowi poprawiłem.
  I jeszcze coś dodałem ;-)

 • dr555

  A myślałam, że już przeczytałeś tę ksiażkę, bo tak pięknie streściłeś.
  Czyli: "cudze chwalicie, swego nie znacie" -mówi Adam Wajrak?
  Pozdrawiam.
  Belita

 • krogulec14

  Dr555
  Tak dobrze nie mam :-) Tak jak każdy czytelnik czekam na 6 lipca :-) Wyróżniona kolorem część streszczenia pochodzi od wydawcy. A z tym przysłowiem to my, Polacy, często jesteśmy na bakier... Niestety.

 • mikimama

  To dobrze, że mnie ostatnio na Solinie węże nie dopadły!

 • krogulec14

  Mikimamo
  To jest na odwrót. Wąż Eskulapa jest płochliwy. Trzeba mieć fart aby go wypatrzeć :-)

 • 4nt

  Na tymże samym (co podlinkowana zapowiedź autora) kanale użytkownika "Kulturalnysklep" można zobaczyć jeszcze jedną zapowiedź tej książki oraz wcześniejszą zapowiedź "Kuny za kaloryferem".
  Powiem, Krogulcu, że to może zbieg okoliczności, ale ostatnio stałam w Empiku przed regałem z książkami dla dzieci zastanawiając się, co tu kupić na urodziny chrześniakowi mojego osobistego. Chrześniak jest na etapie "robali", które kolekcjonuje w słoikach i doprowadza mamę do czarnej rozpaczy. Przejrzałam księgarniane zbiory i kompletnie nic mi się nie spodobało. Nic, oprócz jednej książki - nie o robalach, ale pięknie opisanej, wesołej i mądrej: "O ptakach" Andrzeja Kruszewicza. W rogu na okładce stoi napisane: "Książka dla całej rodziny" - no i chyba tę książkę będę miała kolejną na półce. Poczekam, aż chrześniakowi przejdzie fascynacja z "robali" na "ptaki" - jeszcze razem karmnik na zimę postawimy w ogrodzie i będzie jak znalazł do poczytania.
  Dlatego dopinguję działania, jakie promują Adam Wajrak z Nurią, Andrzej Kruszewicz i Michał Skakuj, bo taka literatura ma ciekawić, bawić, uczyć i rozwijać wrażliwość ludzi (dużych i małych) na przyrodę. A nie tylko stanowić ozdobę półki.

 • aziza1.0

  się nie mogę doczekać :)))
  Mało jest takich pozycji o nasze polskiej przyrodzie, im więcej o niej się będzie pisać, tym lepiej będzie można ją poznać, i chronić.
  Fejsbukowiczów zapraszamy na Poland Wild Life ( http://www.facebook.com/pages/Poland-WILD-LIFE/152194661491630 ) jest tam wiele zdjęć pokazujących piękno polskiej przyrody, i każdy może dodać coś od siebie, tylko trzeba zdjęcie podpisać, najlepiej po polsku i po angielsku

 • wildrose661

  Fajna pozycja na wakacje! Faktycznie programow o polskiej przyrodzie niewiele w naszej tv, a szkoda, dobrze wiec ze choc taka lektura w ksiegarni zagosci :)

 • krogulec14

  4nt
  Zgadzam się bardzo z tym co tu powiedziałaś. Pozycje wspomnianych przez Ciebie Autorów biblioteczkę mogą zdobić, ale czytane na pewno będą i swoje zapewne też zrobią.

 • krogulec14

  Iza
  Kasia wspomniała, że Michał "zawalony jest" grafikami do jesieni. Bezczelnie przyznam się do tego, że bardzo mnie to cieszy :-) I powoli zaczynam czekać września, kiedy to ukaże tychże Autorów się... "... - Jesień"

 • krogulec14

  Wildrose
  Dobrą wiadomością jest fakt, że "Przewodnik prawdziwych tropicieli - Lato" jest pierwszą (z czterech) części :-)

 • maciejmakro

  WOW

 • krogulec14

  :-)

 • darmozjady

  to prawda, że teraz ludzie chyba więcej wiedzą o egzotycznych zwierzakach z innych kontynentów niż o naszych - takie książki powinny być lekturą obowiązkową w szkołach

 • slusznakoncepcja

  Ach cudownie! Kupię sobie i chrześniakowi. Będzie wniebowzięty!
  A... 6-go lipca jadę w Bieszczady!(hura) :) No to po powrocie.

 • aziza1.0

  Ja książkę już zamówiłam, nie będę musiała pilnować terminu, gdy będzie już dostępna, i liczę na szybszą dostawę :)))

 • krogulec14

  Darmozjady
  "Przewodnik prawdziwych tropicieli" kierowany jest do młodszych czytelników. Aż mi ulżyło, bo jednak młodo się czuję :-

 • krogulec14

  Słuszna koncepcja
  Zapewne podzielałbym Twoje "hura" :-)
  Sądzę, że oboje z chrześniakiem będziecie zachwyceni :-)

 • krogulec14

  Iza
  Chyba pójdę Twoim śladem :-)

 • orillo

  Coś dla mnie...już się nie mogę doczekać! :)

 • krogulec14

  Orillo
  Tydzień wytrzymamy :-)

Dodaj komentarz

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci