Menu

Plamka Mazurka

ptasie sprawy

Kolorowa krowa

krogulec14

"Kolorowa krowa" jest tematem tegorocznego konkursu zorganizowanego w tym roku przez dyrekcję Parku narodowego Ujście Warty.

Miłośnikom krów jak i wspomnianego Parku Narodowego nie pozostaje nic innego jak rozejrzeć się za (koniecznie kolorową) krową. Parę ujęć, prędzej zapoznanie się z regulaminem konkursu i...

I pozostanie oczekiwanie do 22 sierpnia, kiedy to w Chyżynie (w siedzibie dyrekcji) zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu.

Kolorowe krowy z zasobów PTOP

Komentarze (10)

Dodaj komentarz
 • pasiwo

  krowy piekne oczy maja:)

 • krogulec14

  Pasiwo
  I te "powłóczyste" spojrzenie ;)

 • mikimama

  Niedawno byłam na wystawie zwierząt hodowlanych. Najlepsze krowy mleczne i mięsne (i nie tylko bydło) od hodowców z całego mojego województwa :)

 • krogulec14

  Mikimamo
  Ty akurat fotografujesz, więc...
  A przynajmniej poznaj dobrze regulamin konkursu. Kto wie :)

 • darmozjady

  w naszych okolicach już nie widuje sie krów na pastwiskach - pewnie wszystkie w oborach stoją

 • krogulec14

  Darmozjady
  To tak jak u mnie. I zapewne tym krowom za dobrze z tego tytułu nie jest. W PN Ujście Warty krowy obór nie znają. Są cały czas na pastwiskach. O takich krowach Artur Tabor w którymś z odcinków "Dzikiej Polski" powiedział, że są szczęśliwe.

 • asprocolia

  A te krowie rzęsy, takie zalotne ;))
  Krówki wyglądają też pięknie w galopie,
  a na łące im najlepiej, dobrze im w zielonym ;)))

 • krogulec14

  Colio
  Zapewne przez te zalotne rzęsy ma to swoje słynne powłóczyste spojrzenie :)
  Najlepiej mają chyba te krówki żywkowskie - z tego co się domyślam, to są one na dożywociu :)

 • piecia09

  Zgadza się Żywkowskie zwierzaki są na dożywociu, chociaż nie będę ukrywał że wyjątki się zdarzają. Czasami jakiś zwierz poważnie zachoruje i czasami niema ratunku, to jest jeden z minusów tej pracy. No ale poza tym to chyba mają jak w raju. No i z boćkami się dobrze dogadują, mają nawet wspólne ulubione żerowiska - coś o tym wiesz Krogulcu. A nad konkursem to się zastanowię bo ten widok co jest na zdjęciach to prawie codzienność, rzadko zdarza się że boćków (pasterzy) niema przy krowach:)

 • krogulec14

  Piecia
  Jak będziesz miał chwilę, to ja chętnie taką fotografię z rajską krową o zalotnych rzęsach na pięknych oczach powłóczystym wzrokiem na Plamce opublikuję :) Jeszcze gdyby przy tej krówce jakiś czerwonodzioby bocian w czerwonych getrach przechodził... ;)

© Plamka Mazurka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci